دسته‌بندی نشده

معیارهای انتخاب ساعت مچی

معیارهای انتخاب ساعت مچی

بایدها و نبایدهای انتخاب ساعت مچی برای شیک پوش ها

انتخاب ساعت مچی مناسب

انتخاب ساعت مچی مناسب یک ضرورت است که می تواند سبک پوشش تان را تحت تاثیر قرار دهد. ساعت های مختلف با جنس و بند متفاوت ، هر کدام مناسب یک مکان هستند. با در نظر گرفتن این موارد استایل شیک و مناسبی خواهید داشت.

انتخاب ساعت مچی: به کفش ها نگاه کنید
با دقت به کفش ها نگاه کنید! بله کفش ها معیار خوبی برای انتخای ساعت مچی مناسب هستند. هنگامی که یک کفش ورزشی و اسپرت به پا دارید باید از ساعت مچی اسپرت استفاده کنید ولی اگر چکمه ، بوت و یا کفش های چرمی به پا می کنید باید از ساعت های معمولی با بند چرمی استفاده کنید تا استایل شیک تری داشته باشید.

انتخاب ساعت مچی برای فعالیت های روزانه
اگر در طول روز همیشه از ساعت مچی استفاده می کنید باید در انتخاب ساعت دقت بیشتری نشان دهید. ساعت های محکم و از جنس بدنه فولاد ضد زنگ بهترین انتخاب برای طول روز هستند. ساعت های پلاستیکی و فانتزی را نمی توان همواره همراه داشت این ساعت ها بدنه و استحکام ضعیفی دارند و خیلی زود آسیب می بینند.

انتخاب ساعت مچی برای مراسم رسمی
ساعت های رسمی به طور معمول بسیار گران قیمت هستند و از فلزات گرانبهایی نظیر نقره، طلا و یا پلاتین ساخته می شوند. این ساعت ها مناسب مراسم رسمی شامل، مراسم عروسی، مراسم تشییع ، مراسم اداری و مدیریتی، مجالس و مهمانی های رسمی هستند. اغلب از این ساعت ها به عنوان تزئینات و اکسسوری استفاده می شود. ساعت های رسمی بسیار گران قیمت، نماد وضعیت مردان هستند. برای مثال آقایان دستبند نقره و ساعت نقره را ست می کنند و خانم ها گردن بند طلا و ساعت مچی طلا را با هم انتخاب می کنند.

انتخاب ساعت مچی ورزشی
ساعت های ورزشی با بندهای پلاستیکی، لاستیکی و حتی پارچه های ساخته شده اند و مقاومت خوبی در مقابل عرق و رطوبت دارند. این ساعت ها اغلب ضد آب هستند و حتی برای شنا و زیر آب هم مناسب می باشند. ساعت های ورزشی را می توان در طول روز نیز استفاده کرد و در واقع یک وسیله چند منظوره هستند. ساعت های ورزشی مجهز به قطب نما، کرونومتر و برخی ابزارهای دیگر هم هستند. جالب اینکه این ساعت ها را می توانید در مواقع عادی و به غیر از ورزش هم گاهی همراه با بلوزهای آستین بلند بپوشید. مثلا در سفرهای تفریحی به همراه داشتن یکی از این ساعت ها ضرر ندارد.

نکته: هرگز یک ساعت ورزشی را به همراه کت و شلوار در مراسم رسمی استفاده نکنید. این بدترین و نامناسب ترین استایل برای هر فردی می تواند باشد.

دیدگاهتان را بنویسید