دسته‌بندی نشده

ساعت مچی مناسب کدام است

ساعت مچی مناسب کدام است

معیارهای انتخاب ساعت مچی مناسب کدام است؟
ساعت مچی

ساعت مچی یکی از اکسسوری های مشترک بین بانوان و آقایان است که در طرح های متنوعی عرضه می شود. ساعت مچی به عنوان یکی از لوازم جانبی و یا حتی بخشی از زیور آلات هم مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب ساعت مچی با توجه به سبک ، استایل و نحوه لباس پوشیدن تفاوت دارد. یک ساعت مچی زیبا و شیک، مناسب استفاده در همه اوقات است. آنچه بیش از انتخاب ساعت مچی اهمیت دارد، نحوه استفاده از ساعت مچی است.

اندازه مناسب ساعت مچی
این روزها ساعت هایی با اندازه های خیلی بزرگ به فروش می رسند که طرفدارهای خودش را دارد به طور معمول اندازه مناسب صفحه ساعت مچی زنانه بین 20 تا 32 میلیمتر است و بهتر است خانم های شیک پوش، ساعت هایی با صفحه بسیار مناسب را انتخاب نکنند. البته اندازه مناسب صفحه ساعت مچی مردانه بین 34 تا 40 میلیمتر ایده آل است ولی برخی از آقایان ساعت های بزرگتر از 50 میلی متر را بیشتر می پسندند.

طریقه بستن ساعت مچی
هیچ معیار دقیقی برای بستن ساعت مچی وجود ندارد ولی به طور کلی ساعت مچی روی دستی که کمتر استفاده می شود، بسته خواهد شد. بهتر است دست غالب را برای بستن ساعت انتخاب نکنید حرکات زیاد دست غالب همراه با ساعت خوشایند نیست.

محل دقیق ساعت مچی
ساعت مچی باید بالای استخوان مچ دست بسته شود. در آقایانی که از پیراهن آستین بلند و دکمه سردست استفاده می کنند، ساعت مچی نباید زیر قسمت سر آستین و بالای آن بسته شود. هنگام دیدن ساعت مچ را کمی خم کنید تا ساعت به درستی قابل مشاهده باشد. بستن ساعت مچی روی سر آستین و بالای دکمه سر دست هم شکیل نیست.

اندازه بند ساعت مچی
اغلب ساعت های مچی، امکان تنظیم اندازه بند ساعت را دارند. صرف نظر از جنس بند، اندازه مناسب بند ساعت بسیار مهم است. هنگام خرید ساعت مچی از فروشنده بخواهید بند ساعت را اندازه مچ دست تنظیم کند. چنانچه بند بزرگتر از مچ دست باشد امکان حذف بخشی از بند ساعت وجود دارد.

آقایان هرگز نباید ساعت مچی را به صورت شل و آویزان روی مچ ببندند. بند ساعت های مردانه باید کاملا روی دست فیکس شود و با حرکت دست، ساعت در روی مچ نچرخد. البته تنگ کردن بیش از حد ساعت مچی هم مناسب نیست و موجب ناراحتی خواهد شد. مهم اندازه بودن بند ساعت مردانه است.

اندازه بند ساعت های زنانه بهتر است کمی از دور مچ بیشتر باشد. در واقع ساعت زنانه مثل دستبند دور مچ را می گیرد و بهتر است کمی آویزان باشد. البته این اندازه باید طوری تنظیم شود که ساعت از مچ خارج نشود.

معیارهای شما برای انتخاب ساعت مناسب کدام است؟

1 دیدگاه در “ساعت مچی مناسب کدام است

  1. جهانپور عنصری گفت:

    ی.قیمت عاللللییی ومقرون ب صرفه بامطالعه زیاد یکهفته ای که پابپای کاسیو وعدم پول اضافی ب کاسبو دادن

دیدگاهتان را بنویسید