دسته‌بندی نشده

ساعت مچی ضد آب به چه معناست

ساعت مچی ضد آب به چه معناست

حتما موقع خرید ساعت مچی با واژه مقاوم در برابر آب آشنا شدید و این عبارت به گوشتون خورده. اما این عبارت چه معنی ای داره ؟ چقدر باید مراقب ساعت خودمون که مقاوم در برابر آب هست، باشیم ؟
وقتی یک ساعت به عنوان مقاوم در برابر آب معرفی میشه و در پشت قاب اون دارای نشانه حک شده ای در این رابطه نیست، به این معنیه که ساعت مچی شما در واقع در برابر ترشح آب هایی که بصورت اتفاقی روی اون ریخته شده مقاوم هست. مثلا در هنگام دست شستن قطراتی از آب روی ساعت مچی شما میریزه که به این علت که ساعت شما مقاوم در برابر آب هست، مشکلی برای این ساعت پیش نمیاد. هر چند که توصیه اکید اینه که هنگام شستن دست، ساعت رو باز کنید تا از صدمات احتمالی پیشگیری کرده باشید. شما نمیتونید و نباید که ساعت خودتون رو در آب فرو ببرید…
دسته دیگه ای از ساعت های مچی مقاومت بیشتری در برابر آب دارند که این مورد در پشت قاب ساعت حک شده که معمولا در مقیاس متر نمایش داده میشه.
راه های مختلفی هم برای ایجاد یک ساعت مچی مقاوم در برابر آب وجود داره که در اکثر اون ها از یک حلقه یا واشر لاستیکی برای مهر و موم کردن درب پشتی این ساعت ها استفاده میشه تا جلوی نفوذ آب به داخل قاب ساعت گرفته بشه. در ساعت هایی که درجه بیشتری از مقاومت در برابر آب رو دارا هستن درب پشتی اون ها به قاب ساعت پیچ میشه تا مقاومت بیشتری برای این مدل ها شکل بگیره.
برای ساعت های مجهز تر که مقاومت بیشتری در برابر آب دارند هم تاج یا پیچ تنظیم ساعت بطور کامل به داخل بدنه ساعت پیچ میشه تا مقاومت این دسته از ساعت ها نسبت به سایر مدل ها در سطح بالاتری قرار بگیره.
نکته مهمی که در مورد ساعت های مقاوم در برابر آب وجود داره این هست که تمام این ساعت ها بوسیله یک حلفه یا واشر پلاستیکی در برابر آب مقاوم میشوند پس خیلی مهم هست که ساعت مچی خودتون رو به هر گونه منبع حرارتی غیر معمول و بیش از حد، نزدیک نکنید.
و در داخل آب کلیدهای ساعت را فشار ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید